YURTDIŞINDA OKUYAN ÖĞRENCİLER BULUŞTU

YURTDIŞINDA OKUYAN ÖĞRENCİLER BULUŞTU

16 Nisan 2018

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği desteğiyle 28 Şubat sürecinde başörtüsü ve katsayı engeli gibi nedenlerle yurtdışında eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, dün düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi.

Florya Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen buluşmaya ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Kaan, Veysel Başar ve İsmail Çakır, Yönetim Kurulu üyeleri Hacı Sürmeneli, Faik Tanrıkulu, Fahrettin Postacı, Esra Özdil ve Ahmet Babacan katıldı. Buluşmada ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun mezunlara hitabından sonra Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan ve Uluslararası Öğrencileri ve Öğrenci Aktivitelerini Destekleme Derneği (WONDER) eski başkanı Yusuf Kara birer konuşma yaptı.

Buluşmayı değerlendiren ÖNDER Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Faik Tanrıkulu, “28 Şubat döneminde Türkiye’de eğitim imkanı bulamadığı için yurtdışında, ağırlıklı olarak Viyana’da okuyan ve Türkiye’ye dönen öğrencilerimizden yurtdışı tecrübelerini dinledik” dedi. Tanrıkulu, bu isimlerin birikimlerinden istifade etmek istediklerini belirterek, Türkiye’deki öğrencilere yapacakları katkıları da istişare ettiklerini aktardı.