ÜYE İLİŞKİLERİ İLLERDE

ÜYE İLİŞKİLERİ İLLERDE

16 Ağustos 2021

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Üye ve Mezun İlişkileri Komisyonu, bölge bölge Türkiye’nin 81 ilindeki dernek başkanları ve mezunlarla bir araya geliyor. Bu çerçevedeki son toplantı Trakya bölgesinde gerçekleştirildi. Çeşitli gündemlerle yapılan toplantılardaki temel hedef ise mezun listelerinin oluşturulması.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği 58. Genel Kurulu’ndan sonra Genel Başkan Yardımcısı Ömer Ceylan öncülüğünde  harekete geçen Üye ve Mezun İlişkileri Komisyonu, ilk toplantıyı Diyarbakır, Urfa, Erzurum, Batman ve Bingöl’de gerçekleştirdi. Programın ikinci ayağı olarak Van, Bitlis, Muş ve Ağrı’da üye ve mezunlarla bir araya gelindi. Üçüncü program ise Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir’in de aralarında yer aldığı Trakya bölgesinde hayata geçirildi.

Mezun listeleri oluşturuluyor

İl ve ilçe dernek başkanları ile üye ve mezun ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcılarının katıldığı toplantılarda ilk ve en önemli gündem maddesi olarak mezun listelerinin oluşturulması üzerinde duruluyor. İllerdeki mezun ziyaretleri organize edilirken okul içi teşkilatlanma, toplantıların dönüşümlü olarak her ay bir ilçede yapılması, okullar ve mezunlar arasında kitap okuma gruplarının oluşturulması, mezunlara ve öğrencilere dönük sportif etkinliklerin düzenlenmesi diğer başlıklar arasında yer alıyor.