ÖNDER’DE AHDE VEFA BULUŞMALARI

ÖNDER’DE AHDE VEFA BULUŞMALARI

27 Kasım 2022

ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinde bir dönem görev almış isimler, Ahde Vefa Buluşmalarında bir araya geldi. Geçmişe ilişkin anılar dinlenirken, birlikte yapılacak çalışmalar gözden geçirildi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin, yılın şiarı olarak belirlediği “Ahde Vefa ile” kavramı pek çok programa ilham oluyor. Şiar, Sivas’ta yapılan 19. İmam Hatipliler Kurultayı’nda belirlenmiş ve yıl içinde bu tema etrafında etkinlikler yapılacağı duyurulmuştu.

ÖNDER yöneticileri bir arada

Üye ve Mezun İlişkileri Komisyonu da “Ahde Vefa Buluşmaları” çerçevesinde ÖNDER’de geçmişte görev alan isimler ile bir araya geldi. ÖNDER Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Ömer Ceylan ev sahipliğindeki buluşmaya kurumda uzun yıllar görev alan isimlerle bir araya geldi. Programa Sabri Otağ, Hacı Sürmeneli, Selahattin Turunç, Cihan Çarbaş, Hikmet Şen, Hüseyin Dağdeviren, İsmail Çakır, Süleyman Uçal’ın da aralarında bulunduğu isimler katıldı.

Her ay tekrar edecek

İmam hatip okullarına çeşitli vesilelerle hizmet etmiş, okulların ve eğitim kalitesinin iyileştirilmesinde rol almış, ÖNDER’de yöneticilik yapmış, sivil toplum faaliyetlerinde bulunmuş isimlerle buluşmalar devam edecek. Bu çerçevede her ay düzenli buluşmalar gerçekleştirilerek büyüklerin tecrübelerinden istifade edilecek hem de aile bağları kuvvetlendirilmiş olacak.