ÖNDER BAŞKANINDAN KAYSERİ, NEVŞEHİR VE NİĞDE'YE ZİYARET

ÖNDER BAŞKANINDAN KAYSERİ, NEVŞEHİR VE NİĞDE'YE ZİYARET

03 Eylül 2018

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Süleyman Köse ile birlikte Kayseri, Niğde ve Nevşehir’i ziyaret etti. Ziyaretin ilk durağı olan Kayseri’de imam hatip mezun dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen heyet, yeni eğitim sezonunun önemine ve Kayseri il ve ilçelerinde derneklerin çalışmalarına dair istişarelerde bulundu. Bekiroğlu ve Köse, geçtiğimiz günlerde bir trafik kazası geçiren Kayseri İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ali Şahan’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Kayseri ziyaretinin ardından Niğde’de il ve ilçe çapında hizmet veren imam hatip mezun dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Halit Bekiroğlu, yeni eğitim sezonunda yapılacak çalışmaların masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Paydaş STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda, özellikle Niğde il ve ilçelerinde imam hatiplilerle ilgili daha etkili çalışmalar yapılması; mezunlarla öğrencilerin etkileşimini sağlayacak çalışmalar üzerinde duruldu.

Genel Başkan Halit Bekiroğlu ve Başkan Yardımcısı Süleyman Köse, ziyaretin son durağı olan Nevşehir’de 50 yıllık imam hatip okulu olan Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen imam hatip mezunları buluşmasına katıldı.

Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı, TYB İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Doğan, imam hatip mezunları ve komşu illerin mezun dernek başkanlarının katılım gösterdiği programda Halit Bekiroğlu bir konuşma gerçekleştirdi.  Konuşmasında ilerleyen süreçte sorunları tespit etmenin ötesine geçip çözümde inisiyatif alınması gerektiğine değinen Bekiroğlu, imam hatip meselesine herkesin katkıda bulunacağı hususlar olduğunu hatırlattı. Bekiroğlu, “Kimimiz manevi boyutuyla ve duayla, kimimiz ilmimizle, kimimiz ekonomik imkanlarımızla, kimimiz ise teşvik ve desteklerle çalışmalara katkıda bulunabiliriz. Ülkemizin ekonomik olarak içinde bulunduğu bu zor dönemde bir taraftan daha dikkatli ve tasarruflu hareket ederken bir taraftan da asla yerinde sayan değil, sürekli kendini yenilemeye çalışan bir anlayışla hareket etmek gerekir. Bulunduğumuz il ve ilçelerde, idare ettiğimiz ve görev yaptığımız okullarda ya da çalışma alanlarında öncülük ve önderlik yapan, hem iline/ilçesine hem de ülkesine katkı sunanlardan olmalıyız.” dedi.

İmam hatip camiasının mezunlarının ve mensuplarının maddi ve manevi konularda öncülük ve önderlik rolünde olmalarını hatırlatan Bekiroğlu, öğrenci ve veli odaklı çalışmaların aşağıdan yukarıya bir değişimi zorlayacağını, böylece her şeyi yukarıdan ve hazır bir şekilde bekleyen anlayış yerine daha katılımcı ve verimli bir okul/eğitim süreci gerçekleşeceğini söyledi.