İMAM HATİPLER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

İMAM HATİPLER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

09 Mayıs 2018

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren 470 yerel dernek bir yıl boyunca yapılan teşkilatlanma toplantılarında biraraya geldi. Kasım 2017’de başlayan ve Mayıs 2018’de sona eren çalışmada, imam hatiple ilgisi olan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkileri geliştirme ve birlikte hareket etme kararı çıktı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Teşkilatlanma Komisyonu, eğitim öğretim yılını bereketli çalışmalarla kapattı. Komisyon, her yıl rutin olarak gerçekleştirdiği teşkilatlanma çalışmalarını 2017-2018 eğitim öğretim yılında da tamamladı. 12 bölgedeki toplantılara Türkiye genelinden 470 dernek katıldı. Dernek başkanları, üye ilişkileri komisyonu başkanları ve eğitim komisyonu başkanlarının katılımıyla yapılan çalışmalara ev sahibi illerdeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kamu kurumu temsilcileri de iştirak etti.

Hizmetlerin nitelik ve niceliğini artırma

Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Süleyman Köse başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar Erzurum, Siirt, Konya, Tokat, İstanbul, Kütahya, Denizli, Trabzon, Osmaniye, Adıyaman, Bolu ve Düzce’de oldu. Yapılan çalışmalarda ise 3 ana başlık altında müzakereler sürdürüldü. Teşkilatı güçlendirme, okullarda yapılan hizmetlerin nitelik ve niceliğini artırma, imam hatiple ilgisi olan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkileri geliştirme esas alındı.