İL BAŞKANLARI TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

İL BAŞKANLARI TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

19 Kasım 2017

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği il başkanları hafta sonunda İstanbul’da biraraya geldi. Dernek başkanları, iki gün süren, “Kapasite artırımı ve kurumsallaşma istişare toplantısı”nda tecrübelerini paylaştı.

İstanbul Başakşehir’de bulunan İSKİ İkitelli Sosyal Tesisleri’nde yapılan organizasyon ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun “Sivil toplum ve samimiyet” başlıklı konuşmasıyla başladı. ÖNDER Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Canbey de “İnsan yönetimi ve etkili iletişim” alanında bir seminer verdi. İl başkanları ile etkili konuşma, hitabet, Türkçe’nin doğru kullanımı, beden dili ve iletişim üzerine diğer püf noktaları paylaştı. ÖNDER Mali İşler ve Kaynak Geliştirme Başkanı Veysel Başar ise “Yönetim Teknikleri” konulu sunumunu yaptı.

Bir kimlik olarak imam hatiplilik konuşuldu

ÖNDER Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Nedim Erdemir’in, “STK’larda organizasyon ve süreç yönetimi” ve Mustafa Önsay’ın “Sivil toplumun dünü, bugünü ve yarını” seminerleriyle devam eden toplantıya katılan il başkaları, kendi bölgelerindeki tecrübelerini diğer katılımcılara aktardı. Akşam saatlerinde gerçekleşen panelde ise alanında uzman konuşmacılar, “Bir kimlik olarak imam hatiplilik” konusunu irdeledi. Panelde, sosyolog Doç. Dr. Lütfi Sunar, ilahiyatçı-yazar Erol Erdoğan ve Genar Başkanı İhsan Aktaş katılımcılara hitap etti, ardından da sorularını cevaplandırdı.

Kurumsal yönetim nasıl olmalı?

17-19 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen istişari toplantının son gününde ise Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş “STK’larda kurumsal yönetim” başlıklı sunumunda, kurumsallık üzerine katılımcılara bir yol haritası sundu. ÖNDER Teşkilatlanma Komisyonu tarafından düzenlenen toplantı, değerlendirme ve kapanış oturumuyla sona erdi.