BÖLGE TOPLANTILARIMIZI TAMAMLADIK

BÖLGE TOPLANTILARIMIZI TAMAMLADIK

25 Aralık 2022

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki imam hatip dernekleri, bölge toplantılarında buluştu. Aralık ayında gerçekleştirilen 14 bölge toplantısında, 406 dernek ve 132 temsilcilik hazır bulundu.

ÖNDER Teşkilatlanma Komisyonu tarafından organize edilen ve Türkiye’nin tüm illerini kapsayan bölge toplantıları; 3-4 Aralık, 17-18 Aralık ile 25 Aralık 2022 tarihlerinde yapıldı. Her bölgedeki toplantıya çevre il ve ilçelerden dernekler iştirak etti.

Erzurum’dan başladı

ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan’ın katılımıyla ilk toplantı 3 Aralık 2022 tarihinde Erzurum’da gerçekleştirildi. Genel Başkan Vekili Kemal Bilal Aydın ve Yönetim Kurulu üyesi Cem Demir’in de katıldığı toplantıya Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Kars, Ardahan,

Ağrı ve Iğdır olmak üzere 9 il ve bu illere bağlı ilçe dernekleri iştirak etti. 17 bölge derneği ile 25 temsilci toplantıda hazır bulundu.

406 dernek iştirak etti

Ocak ayı içinde devam eden toplantılar; Aksaray, Erzurum, Sakarya, Samsun, Adıyaman, Van, Antalya, Kütahya, Rize, Aydın   , Bolu, Kırklareli, Osmaniye ve Ankara illerinde gerçekleştirildi. Her toplantıya civar il ve ilçelerdeki dernekler katılırken gündem de eğitim ve gençlik özelinde sürdü. Toplantılarda gençlik faaliyetleri, etkin iletişim kurma yöntemleri, sivil toplum faaliyetlerinin medyada görünürlüğü, okul aile birlikleri, öğretmenlere yönelik çalışmalar, mezunlara ilişkin programlar ve mezun listelerinin oluşturulması gibi konular ele alındı.