SPOR OYUNLARINDA 3 BİN GENÇ MÜCADELE EDİYOR

SPOR OYUNLARINDA 3 BİN GENÇ MÜCADELE EDİYOR

24 Mayıs 2022

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen İmam Hatip Okulları Spor Oyunlarında 3 bin genç yarışıyor. 8 Mayıs’ta başlayan karşılaşmalar, 8 Haziran 2022’de sona erecek. Yapılan karşılaşmalarda 7 branşın galiplerine kupa ve madalyaları takdim edilecek.

İstanbul’da eğitim hayatına devam eden imam hatip ortaokulları ve liseleri arasında düzenlenen turnuva, 8 Mayıs 2022 tarihinde voleybol ve futsal karşılaşmasıyla başladı.

7 branşta mücadele

İstanbul’daki imam hatip ortaokulları ve liselerin arasında bulunduğu 132 okuldan 3 binin üzerinde öğrencinin katıldığı turnuva, 7 ayrı branşta gerçekleştiriliyor. Güreş, tekvando, karate, futsal, voleybol, basketbol ve masa tenisinde yarışan gençler arasından dereceye girenlere madalya ve kupaları veriliyor.

Final maçlarıyla sonuçlanıyor

Karşılaşmalar Avrupa yakasında 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İHL Spor Salonu, Ahmet Şişman Kız Anadolu İHL Spor Salonu, Tozkoparan Spor Salonu, Bahçelievler Hasan Doğan Spor Kompleksi, Kağıthane Belediyesi Yahya Kemal Spor Kompleksi ve Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Salonu’nda yapıldı. Anadolu yakasında ise Üsküdar Belediyesi Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi, Vakıfbank Spor Salonu, Üsküdar Belediyesi Çavuşdere Spor Salonu ve Sarıyer Belediyesi Spor Salonunda gerçekleştirildi.