ÖNCÜ SPOR İSTİŞARE KAMPI YAPILDI

ÖNCÜ SPOR İSTİŞARE KAMPI YAPILDI

25 Ekim 2022

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi, İstişare Kampı’nda bir araya geldi. İki gün süren kampta dönem faaliyetleri gözden geçirilirken, çocuklar ve gençler için sportif etkinlikler düzenlendi.

Öncü Spor İstişare Kampı, 22-23 Ekim 2022 tarihinde Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirildi. ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Genel Sekreter Seçkin Koç, Öncü Spor Başkanı Hüseyin Kara ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı kampta, dönem içinde yapılacak faaliyetler gözden geçirilerek planlama yapıldı.

Sporla gençlere ulaşacağız

Kampta gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında konuşan ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Öncü Spor’un kuruluş yıllarında çalışmalarına izcilik faaliyetiyle başladığını ve alandaki büyük bir boşluğu doldurduğunu belirtti. Gelinen noktada ise, çok geniş yelpazede hizmet verdiğinin altını çizen Ceylan, “Bugün, Z kuşağı diye bir tanımlama yapılıp farklı bir dil kodlandığı bir dönemde spor; birleştirici, evrensel diliyle öğrenciye ulaşmadaki en önemli güçlerden biri. Sporun muhteşem bir gücü var ve etki alanı çok geniş. Biz bu güçle gençlerimize ulaşabiliriz” dedi.

Gündem Spor Oyunları

Öncü Spor Başkanı Hüseyin kara ise, kulübün 9 branşta aktif olan ve kendi sporcularını yetiştiren bir konuma geldiğini belirterek, “Bugün 513 sporcumuz var, 16 ayrı bölgede çalışmaları yürütüyoruz” ifadelerini kullandı. “Öncü Spor Okulumda” adı altında okullarda gün boyu etkinlikler yaptıklarını kaydeden Kara, gençlerin spora ısınmalarına ve enerjilerini atmalarına vesile olduklarını aktardı. Kampta da İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunları üzerinde durduklarını ve okul çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulunduklarını ekledi.

Çocuklar için etkinlikler

Toplantı ve planlamaların yapıldığı kampta çocuklar ve gençler için de ayrı ayrı aktiviteler düzenlendi. Çocuklara yönelik yüz boyama atölyesinde çocuklar keyifli bir gün geçirirken, performans parkurunda birbiriyle yarışmanın heyecanını yaşadı. Okçuluk, mas güreşi, mangala ve matrak da düzenlenen diğer etkinlikler arasında yer aldı. Kamp ikinci günün sonunda hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.