İMAM HATİP SPOR OYUNLARI TAMAMLANDI

İMAM HATİP SPOR OYUNLARI TAMAMLANDI

10 Haziran 2022

İstanbul genelindeki imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunları sona erdi. 7 ayrı branşta devam eden karşılaşmalarda dereceye girenlere madalyaları ve kupaları takdim edildi.

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunları bu yıl altıncı kez gerçekleştirildi.

175 okuldan 3 bin öğrenci katıldı

Ortaokul ve lise öğrencilerinin katımıyla düzenlenen karşılaşmalar, 12 Mayıs-8 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasındaki farklı spor salonlarında yapıldı. Yıldızlar ve gençler olmak üzere iki kategoride devam eden yarışmalara toplam 175 okuldan 3 bin öğrenci iştirak etti.

7 branşta mücadele

Bireysel ve takım karşılaşmaları şeklinde devam eden yarışmalarda 7 ayrı branşta turnuvalar düzenlendi. Futsal erkek, volebyol kız, basketbol erkek, taekwondo kız ve erkek, güreş erkek, masa tenisi kız ve erkek, atletizm erkek, badminton kız ve erkek öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

12 mekânda devam etti

Futsal karşılaşmaları, 15 Temmuz Şehitleri AİHL Spor Salonu-Vakıfbank Spor Salonu, GOP Spor Salonunda gerçekleştirildi. Voleybol müsabakaları, Ahmet Şişman Kız AİHL Spor Salonu ve Muhsin Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapıldı. Basketbol, Çavuşdere Spor Sarayı; taekwondo, Kağıthane Yahya Kemal Spor Kompleksi; güreş, Sarıyer Mustafa Yener Spor Kompleksi; masa tenisi, Tozkoparan Spor Kompleksi; atletizm, Burhan Felek Atletizm Sahası; badminton, Siyavuşpaşa Spor Kompleksi ve İstanbul Kız AİHL Spor Salonunda oldu.

Yoğun katılım

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar, spor ve eğitim camiasının da ilgisiyle devam etti. ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Öncü Spor Başkanı Haseyin Kara, ÖNDER ve Öncü Spor Yönetim Kurulu üyelerinin ilgi gösterdiği karşılaşmalara, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan, Ata Sporları Konfederasyonu Başkanı Hacı Sürmeneli’nin de aralarında yer aldığı misafirler katıldı.