BEDEN EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

BEDEN EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

03 Kasım 2022

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi, Beden Eğitimi Öğretmenleri İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi. 30 ilçeden 65 öğretmenin katıldığı programda yıl içinde yapılacak etkinliklerde işbirliği ve ortak çalışma üzerinde duruldu.

İstanbul’daki imam hatip okullarında görev yapan öğretmenlerin katıldığı Beden Eğitimi Öğretmenleri İstişare Toplantısı, ÖNDER Genel Merkezi’nde yapıldı. Yıl içinde yapılacak faaliyetlerin ve ortak çalışmaların istişare edildiği programa İstanbul’un çeşitli ilçelerinden 65 öğretmen iştirak etti.

Türkiye Şampiyonası düzenleyelim

Öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, “Okullarımızda yapacağımız faaliyetlerle ilgili bir konsensüs sağlansın, sizlerle birlikte hareket edelim istiyoruz” dedi. İmam hatip okullarında eğitim gören öğrencilerin katıldığı İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunlarından bahseden Ceylan, “Programı, uzun zamandan beri her il kendi içinde yapıyor. Biz bunu Türkiye geneline yaymak istiyoruz. İmam Hatip Türkiye Şampiyonası gibi genele yayma düşüncemiz var. Bunu da istişare etmek için bir araya geldik” ifadesini kullandı.

Birlikte yürümek istiyoruz

Türkiye genelindeki spor programı uygulayan imam hatip okullarına dikkat çeken Ceylan, “Çeşitli illerde 2’si İstanbul’da olmak üzere 10 spor okulumuz var. Bunlar daha ilk yıllarında şampiyonlar çıkaran okullar. Bunların ihtiyaçları, öğrencilerin kabulü aşamasındaki sıkıntıları takip edip, çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz” dedi. İstanbul’da spor salonu olmayan okulların tespiti ve malzeme desteği konusunda çalışmaya başladıklarını kaydeden Ceylan sözlerini şöyle sürdürdü: Öncü Sporun 13 branşı var. Öğrencilerimizi bu branşlarla tanıştırmanın gayreti içindeyiz. Lisanslama konusunda destek sağlıyoruz. Omuz omuza yürüdüğümüzde birlikte hareket ettiğimizde daha güzel sonuçlar alabileceğimizi düşünüyorum.

Daha geniş kitlelere ulaşacağız

Öğretmenlerle tanışan ve sorularını cevaplayan Öncü Spor Başkanı Hüseyin Kara ise, geçen yıl 3 bin civarında gencin katılımıyla İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunlarının düzenlendiğini hatırlattı. Bu yıl sayının daha da artmasını beklediklerini kaydeden Kara, “Spor oyunlarına katılan okul sayılarımız artacak inşallah. Daha önceki programların tecrübesinden yararlanarak ve o coşkuyu devam ettirerek sporu, yarışmayı ve kardeşliği daha geniş kitlelere ulaştıracağız” diye konuştu.