ÖNDER 5. KÜLTÜR SANAT ÖDÜLLLERİ TÖRENİ 5 OCAK’TA

ÖNDER 5. KÜLTÜR SANAT ÖDÜLLLERİ TÖRENİ 5 OCAK’TA

30 Aralık 2020

ÖNDER’in her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kültür Sanat Ödüllerinin bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek. 5 Ocak 2021 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde, 11 ayrı alanda kişi ve kurum ödüllerin sahibi olacak.

ÖNDER 5. Kültür Sanat Ödülleri programı, 5 Ocak 2021 Salı günü Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak. Törene, Sağlık Bakanlığı tedbirleri gereğince yalnızca ödül alan isimler iştirak ederken izleyici kabul edilmeyecek. Program, ÖNDER Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

11 alanda ödüller verilecek

Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen törende 11 ayrı alanda kişi ve kurumlara ödüller verilecek. 7 ödül kişilere giderken, 4 ödül de imam hatip liselerinden farklı alanlara verilecek. Bir ödül yılın eğitimcisinin, bir ödül okul dergisinin, bir ödül okul kültür sanat projesinin, bir ödül de okul kültür sanat medyasının olacak. Bu yılki diğer ödül kategorileri şöyle: ÖNDER Özel Ödülü, ÖNDER Sanata Hizmet Ödülü, Yılın Sinema Ödülü, Yılın Edebiyat Ödülü, Yılın Müzik Ödülü, Yılın Medya Ödülü, Yılın Fikriyat Ödülü.

Danışma Kurulu seçti

Ödül alan isimler Kültür Sanat Ödülleri Danışma Kurulu tarafından yapılan toplantılar sonucunda belirlendi. Üst üste toplantılar yapan Danışma Kurulu, aday isimleri titizlikle inceledi ve sonunda bir oylama yaptı. Oylama sonucu ise 7 isim ve 4 okula ödüller verildi. 9 kişiden oluşan Danışma Kurulu’nda ise şu isimler yer alıyor: Ali Ural (Yazar), Birol Cürgül (Sanat Yönetmeni-Oyuncu), Dursun Gürlek (Yazar), Gülcan Tezcan (Gazeteci-Yazar), İhsan Kabil (Sinema Eleştirmeni), İhsan Erkul (MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı), Mahmut Bıyıklı (Yazar), Mustafa Demirci (Müzisyen), Prof. Dr. Süleyman Berk (Hattat).