ÖĞRETMENLER TAHLİL PROGRAMI BAŞLADI

ÖĞRETMENLER TAHLİL PROGRAMI BAŞLADI

23 Kasım 2022

İstanbul’daki imam hatip okullarında görev yapan öğretmenler, her ay bir kitap okuyup tahlil ediyor. Bu çerçevede “Bir Eğitimci Olarak Hz. Muhammed ve Öğretim Metodları” kitabı tahlil edildi.

ÖNDER Öğretmen Komisyonu tarafından “Her ay bir kitap rotasında ummana yolculuk” sloganıyla kitap okuma kampanyası başlatıldı. Buna göre İstanbul’daki imam hatip okullarında görev yapan öğretmenler, Öğretmenler Tahlil Programında, her ay bir kitabı okuyup değerlendirecek.

Çok yönlü gelişim

Öğretmenler’in temel değerler noktasında donanımlarını artırırken, okuma ve kritik etme konusunda da kendilerini geliştirmelerini hedefleyen Öğretmen Tahlil Programı, ilk olarak 22 Kasım 2022 tarihinde “Bir Eğitimci Olarak Hz. Muhammed ve Öğretim Metodları” kitabıyla başladı. Abdulfettah Ebu Gudde tarafından kaleme alınan kitap öğretmenler tarafından tahlil edilirken, komisyon üyesi yazar Sinan Özyurt öğretmenlere eşlik etti.

Masadaki kitaplar

Tüm yıl boyunca devam edecek programda, eğitimciler için birbirinden faydalı kitaplar bulunuyor. İbrahim Kalın’ın, “Barbar Modern Medeni”, İsmail Erdoğan’ın “Sanat Ya Hu”, Kemal Sayar’ın “Yavaşla”, Marshall G.S. Hodgson’un “Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek” ve Jules Payot’un “İrade Terbiyesi” yıl içinde tahlili yapılacak diğer kitaplar arasında yer alıyor.