ÖĞRETMENLER DÜNYA MUTFAĞINI ÖĞRENİYOR

ÖĞRETMENLER DÜNYA MUTFAĞINI ÖĞRENİYOR

29 Ekim 2022

İstanbul’daki imam hatip okullarında görev yapan öğretmenler “Dünya Mutfakları” etkinliğinde buluştu. Dünya toplumları ve kültürlerini tanımak üzere yapılan etkinlik, yıl boyunca devam edecek.

ÖNDER Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen Dünya Mutfakları etkinliğinin ilk ayağı, Yeşilköy’de bulunan bir restoranda “Dünya Mantıları” konusu oldu.

Hem bilgi hem tadım

Programda dünyanın çeşitli mutfaklarında önemli bir yer tutan farklı mantılar hakkında bilgi verildikten sonra farklı ülke mutfaklarına ait mantıların tadımına geçildi. Eğitimciler; Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu, Asya ve Afrika’dan örnekleri yerinde inceledi. Lezzetli bir sohbet eşliğinde tadım yapan öğretmenler, ÖNDER Öğretmen Komisyonunun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dünyanın dört bir yanından

Dünya Mutfakları programı, kendine has üslubu ve tatlarıyla dünyanın diğer mutfaklarıyla devam edecek. Programda; Lübnan Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı ve Afrika Mutfağı bölümleri yer alacak. Öğretmenler, toplumsal ve kültürel öğelerle birlikte egzotik dünya mutfaklarını tanıyarak hayatlarına zenginlik katacak. Dünya mutfaklarının yanısıra programda Kahve Atölyesi ve Koku Atölyesi de yer alacak.