KİTAP ROTASINDA UMMANA YOLCULUK EDECEKLER

KİTAP ROTASINDA UMMANA YOLCULUK EDECEKLER

31 Ekim 2022

İmam hatip okullarında görev yapan öğretmenler, “Her ay bir kitap rotasında ummana yolculuk” sloganıyla başlatılan Öğretmenler Tahlil Programında, her ay bir kitabı okuyup değerlendirecek.

ÖNDER Öğretmen Komisyonu tarafından yapılan çalışma, İstanbul’da görev yapan imam hatip okulları öğretmenlerine yönelik olarak hazırlandı. Çalışma çerçevesinde öğretmenler temel değerler noktasında donanımlarını artırırken, okuma ve kritik etme konusunda da kendilerini geliştirmiş olacak.

Hz. Muhammed ile başlangıç

Program ilk olarak, 22 Kasım 2022 tarihinde “Bir Eğitimci Olarak Hz. Muhammed ve Öğretim Metodları” kitabıyla başlayacak. Abdulfettah Ebu Gudde tarafından kaleme alınan kitap öğretmenler tarafından tahlil edilirken, kitap bir eğitimcinin nasıl olması gerektiği konusundaki rehberlik edecek. ÖNDER Genel Merkezi’nde düzenlenecek olan programa öğretmenler kitabı okumuş ve üzerinde çalışmış olarak katılacak.

Her alanda yenilenme

Tüm yıl boyunca devam edecek programda, eğitimciler için birbirinden faydalı kitaplar bulunuyor. İbrahim Kalın’ın, “Barbar Modern Medeni”, İsmail Erdoğan’ın “Sanat Ya Hu”, Kemal Sayar’ın “Yavaşla”, Marshall G.S. Hodgson’un “Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek” ve Jules Payot’un “İrade Terbiyesi” yıl içinde tahlili yapılacak diğer kitaplar arasında yer alıyor.