“ÖNDER ÖĞRETMEN KOMİSYONU” KURULDU

“ÖNDER ÖĞRETMEN KOMİSYONU” KURULDU

15 Kasım 2016

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği bünyesinde hizmet verecek olan "ÖNDER Öğretmen Komisyonu" kuruldu. Nitelikli işlere imza atmak adına çalışmalar yapan 14 komisyona ek olarak Öğretmen Komisyonu, yeni dönemde öğretmenlerin de aktif olarak görev yapacağı bir alanda hizmet verecek.

Öğretmenin eğitimdeki rolü ve öneminden hareketle her imam hatip okulundan bir öğretmenin temsilci olarak katılacağı ÖNDER Öğretmen Komisyonu, ilk toplantısını geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdi. İstanbul Küçükçekmece ilçesinde gerçekleşen toplantıya ilçedeki imam hatip okullarından öğretmen temsilcileri, Küçükçekmece mezun derneği üyeleri ve ÖNDER Öğretmen Komisyonu Başkanı Ali Yıldız katıldı.

ÖNDER’in ve imam hatip mezun derneklerinin Türkiye genelinde imam hatipli öğrencilere yönelik yaptığı çalışmaları yaygınlaştıracak ve okullarda uygulanmasını devam ettirecek olan öğretmenler, imam hatipli gençlerin kişisel gelişimine de katkı sağlayacaklar.  ÖNDER Öğretmen Komisyonuna üye olan öğretmenlerin, STK çalışmalarını yaygınlaştırmanın yanı sıra öğrencileri akademik ve sosyal yönden desteklemeleri de hedefleniyor.