WONDER VE KUBBE ORGANİZASYONU’NA ZİYARET

WONDER VE KUBBE ORGANİZASYONU’NA ZİYARET

04 Aralık 2019

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, Genel Başkan Vekili Ahmet Kaan ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Tanrıkulu Avusturya’nın başkenti Viyana’da bazı temaslarda bulundu. Sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumlarını ziyaret eden ÖNDER ekibi, birlikte çalışma ve işbirliği konuları üzerinde durdu.

28-30 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşen seyahatte ÖNDER ekibi, Avusturya Türkiye Büyükelçisi Ümit Yardım ve Avusturya Diyanet İşleri Başkanı Ümit Vural’ı ziyaret ederek ülkede yapılan eğitim ve diğer hizmetler konusunda bilgi aldı.

Gençlerle hasbihal

Program kapsamında, Viyana Yunus Emre Enstitüsü ile Uluslararası Öğrenci ve Öğrenci Aktivitelerini Destekleme Derneği’ne (WONDER) de bir ziyaret gerçekleştirildi. Bu merkezde öğrencilerle biraraya gelen ÖNDER ekibi, yurtdışında eğitim tecrübelerini, pozitif ve negatif yönlerini dinledi, onlara öneriler aktardı. Daha sonra Kubbe Organizasyonuna gerçekleştirilen ziyarette ise yetkililerle değerlendirmelerde bulunuldu. Viyana’daki programlardan biri de İmam Hatip Kursu’na devam eden gençlerle buluşma oldu.