ULUSLARARASI BULUŞMA

ULUSLARARASI BULUŞMA

11 Ekim 2022

Türkiye’de eğitim veren uluslararası imam hatip liselerinden mezun olan gençler, ÖNDER Genel Merkezi’ni ziyaret etti. ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Riad Domazeti ile görüşen gençler, birlikte çalışma imkanları üzerinde durdu.

Uluslararası imam hatip lisesi mezunları, ÖNDER’in misafiri oldu. Uluslararası imam hatip liselerinden mezun olduktan sonra İstanbul, Ankara, Samsun, Kocaeli, Eskişehir, Konya gibi şehirlerde eğitimlerini devam ettiren gençler; Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Riad Domazeti ve komisyon üyesi Abdullah Nentor Muslu ile bir araya geldi.

Misafir öğrencilerden rehberlik

Dünyanın çeşitli ülkelerden gelerek Türkiye’de eğitim alan gençlerle yapılan tanışma mahiyetindeki toplantıda, uluslararası öğrencilerimizle daha sık buluşmalar düzenlenmesi kararlaştırıldı. Gençlerin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları üzerinde durulan buluşmada ayrıca, Türkiye genelindeki uluslararası imam hatiplerde okuyan öğrencilere yönelik rehberlik anlamında yapılabilecek çalışmalar gözden geçirildi. Düzenli buluşmalar, iş birlikleri ve ortak faaliyetler üzerine istişarelerde bulunuldu.