ÖNDER ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

ÖNDER ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

13 Kasım 2021

Uluslararası Şehit Mehmet Karaaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ÖNDER Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu. Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Riad Domazeti ile bir araya gelen gençler Türkiye’deki eğitim hayatları ve gelecek beklentilerini anlattı.

İstanbul Bahçelievler’de bulunan Uluslararası Şehit Mehmet Karaaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören misafir öğrenciler, Müdür Yardımcısı Nuran Çoğalan Şahin ve Türkçe öğretmeni Ebru Damgacı ile birlikte ÖNDER’i ziyaret etti.

Tarihi yarımada ziyareti

Sabah saatlerinde Hacı Beşirağa Külliyesi’nde kahvaltı ile güne başlayan misafir öğrenciler, daha sonra ÖNDER Gençlik teşkilatı ve öğretmenleri eşliğinde tarihi yarımada turu yaptı. Ayasofya ve Sultanahmet Cami, Yerebatan Sarnıcı ve Gülhane Parkı gibi ziyaretlerden sonra ÖNDER Genel Merkezi’ne gelen gençler, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Riad Domazeti ile buluştu.

Burada misafir değilsiniz

Kendisi de Kosova’dan Türkiye’ye gelerek uluslararası imam hatipten mezun olan Domazeti gençlere, kendi dönemindeki eğitimi ve okul hatıralarını anlattı. 25 ülkeden gelen 40 gence hitap eden Domazeti, “Buraya yeni geldiniz, 4 yıl boyunca eğitim alacaksınız. Belki üniversiteyi de burada okuyup bir meslek sahibi olarak ülkenize döneceksiniz. Ancak burada misafir değilsiniz. Sizin yaşadıklarını ve sıkıntılarınızı biliyorum. Biz ÖNDER olarak her zaman sizin yanınızdayız, burası sizin eviniz her zaman bekliyoruz” diye konuştu.