MALEZYA’DAN ÖNDER’E İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

MALEZYA’DAN ÖNDER’E İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

21 Ekim 2021

Malezya Yüksek Öğrenim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Education Malaysia Global Services (EMGS) Başkanı Mohd Radzlan Bin Jalaludin ve ekibi, ÖNDER’i ziyaret etti. Dış İlişkiler Başkanı Riad Domazeti’nin katıldığı ziyarette, iki kurum arasındaki işbirliği imkanları üzerinde duruldu.

ÖNDER Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette ÖNDER Genel Başkan Yardımcıları Riad Domazeti ve Mehmet Ali Kılıç, Dış İlişkiler Komisyonu üyeleri Arife Gökkuş ve Süleyman Dulkar hazır bulundu. Malezya’dan ise Raja Muhamad Fariz ve Mohamad Nazah görüşmede yer aldı.

Gençlere Malezya daveti

Eğitim üzerine faaliyet gösterdiklerini ve dünyanın dört bir yanından Malezya’daki üniversitelere öğrencilerin gelmesini sağladıklarını belirten EMGS Başkanı Mohd Radzlan Bin Jalaludin, “Türkiye’den gençlerimizin de ülkemizde eğitim almasından çok memnun oluruz” dedi. Jalaludin, imam hatip lisesi öğrencilerini de Malezya’da üniversite okumaya davet ederek, ortak dil kursları düzenlemek istediklerini aktardı.

Sivil toplum desteği önemli

ÖNDER’in tarihçesi ve yaptığı faaliyetler üzerinde de durulan görüşmede Mehmet Ali Kılıç ve Riad Domazeti, Türkiye genelinde gençler ve eğitim üzerine sürdürülen faaliyetler üzerinde duruldu. Mohd Radzlan Bin Jalaludin, “İmam hatiplerin çalışması ve ÖNDER’in faaliyetlerini Türkiye’de inceleyip ülkemizde uygulamak isteriz. Ülkemizde imam hatip dengi, İslami eğitim veren okullarımız var ancak sizin gibi destek olan köklü sivil organizasyonlar çok fazla yok. Biz bu modeli de ülkemizde uygulamak isteriz” diye konuştu.