KOSOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNDER’E ZİYARET

 KOSOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ÖNDER’E ZİYARET

20 Nisan 2022

Kosova’da eğitim veren UBT İletişim ve Teknoloji Üniversitesinden bir grup akademisyen ve öğrenci, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nin misafiri oldu. İstanbul’daki tarihi mekanları ziyaret eden grup, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan ile de bir araya geldi.

Kosova UBT İletişim ve Teknoloji Üniversitesinden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mensur Morina başkanlığındaki heyet, 19-20 Nisan 2022’de Türkiye’ye geldi. Hukuk, siyasal, kent ve çevre bölümlerinden 5 hoca ve 25 öğrenciden oluşan ekip, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Riad Domazeti’nin misafiri oldu.

Eğitim tecrübeleri aktarıldı

Türkiye'nin gelişmekte olan eğitim, kültür ve insani yardım alanlarındaki tecrübelerini paylaşmak ve iş birliğini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette, yurtdışından gelen misafirler ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ekibe eğitim ve gençlik çalışmaları hakkında bilgi verilirken, ileriye dönük plan ve projeler aktarıldı, iş birliği imkanları üzerinde duruldu. İstanbul'da tarihi mekanları, üniversiteleri ve belediyeleri ziyaret eden ekip, kent ve çevre işleri ile ilgili de belediye uygulamalarını yerinde gördü ve inceledi.

İbn Haldun’la iş birliği

Üsküdar’da İSAM Kütüphanesi, Haluk Dursun Kütüphanesi, İslam Müzesi, Bilim Üsküdar, Çamlıca Camii’ni ziyaret eden grup, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile bir araya geldi. İkinci gün ise Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu ziyaret eden ekip, Başakşehir Belediye Meclisi, Fatih Terim Stadı, Millet kıraathanesi ve ebru sanatı sergisini gezdi. Son olarak İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Atilla Arıkan ile bir araya gelen Kosovalı misafirler, üniversiteler arasındaki iş birliğini konuştu. Önümüzdeki süreçte nasıl bir yol izleneceği ve öğrenci değişimi üzerine planlar istişare edildi.