İKİ BİYOGRAFİ KİTABI DAHA

İKİ BİYOGRAFİ KİTABI DAHA

20 Eylül 2018

İlim ve kültür hayatımıza yön veren isimlerden Mehmed Necmeddin Okyay ile Ali Emiri’nin hayatını konu alan biyografi kitaplarımız yayınlandı.

ÖNDER Kitaplığı Biyografi Serimiz, daha önce yayınlanan Tevfik İleri, Mahmud Celaleddin Ökten, Mahir İz ve Fethi Gemuhluoğlu ile serimiz 6 kitaba ulaştı. Sırada aynı çerçevede topluma önemli hizmetlerde bulunmuş 4 ayrı ismin biyografisi var.

Toplumu şekillendiren isimler

ÖNDER Basın Tanıtım Komisyonu tarafından planlanan biyografi serisine imam hatiplerin kurucusu Mahmud Celaleddin Ökten’in biyografisi ile başlandı. Bu süreçte hem imam hatip nesline emeği geçen isimler hem de ilim ve irfan hayatında etkili, toplumun kültürel kodlarının yerleşmesinde ve şekillenmesinde emeği olan isimler biyografi serisinin kitapları arasında planlandı. Seri, sıradaki diğer kitaplarla devam edecek.

Gençlerin tanımasını önemsiyoruz

Biyografi projesini planlayan ÖNDER Basın Tanıtım Komisyonu Başkanı Demet Tezcan, “Bu projeyi, topluma eğitim-kültür dünyasına, sanat, siyaset, gençliğe emek vermiş, hizmet etmiş isimlerin hayatını gençlerin bir çırpıda okuyacağı metinler olarak hazırlamaya çalıştık” dedi. Bu isimlerin her birinin hayatında kendine özgü bir adanmışlık ve emek olduğunu belirten Tezcan, “Kimi ilme adamış, kimi sanata adamış, kimi siyasete adamış ama toplamda insanlığa faydalı olmak, içinde bulundukları topluma bir şeyler katmak için uğraşmışlar. Gençlerimiz birşey kazanmak istiyorlarsa, bir hedefleri varsa  emek vermeyi, sadece kendisi için değil başkaları için de yaşayabilmeyi, üretmeyi, hayatta birçok şeyi birarada yapabilmeyi örnekleri üzerinden görsün istedik” diye konuştu.