OAB REHBERİ EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ YAPILDI

OAB REHBERİ EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ YAPILDI

14 Aralık 2019

ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu tarafından Okul Aile Birliği Rehberi Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, “Okul Aile Birlikleri bizim için çok önemli. İnşallah 5 bin 200 imam hatip okulumuzda birlikleri işler hale getiririz” dedi.

Okul Aile Birliği Rehberi Eğitici Eğitimi, ÖNDER Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kamber Çal, Genel Başkan Yardımcısı Emrah Baranoğlu, komisyon üyeleri ve eğitimcilerin katılımıyla yapıldı.

İyi tanımlamamız gerekiyor

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, eğitim öncesinde yaptığı konuşmada, “Aile desteğiyle okuldaki eğitimin ne kadar kaliteli hale geldiğine şahit oluyoruz” dedi. Okul Aile Birliği çalışmalarının ÖNDER’in en çok önem verdiği çalışmalardan biri olduğuna dikkat çeken Çal, “İnşallah 5 bin 200 okulumuzda bu birlikleri işler hale getiririz. Okul Aile Birliği ile ilgili iki sorun var, ilki velilerin ikincisi de yöneticilerin bilinçlendirilmesi. Okul Aile Birliği’nin okullarda olması gerektiği noktada bulunması için iyi tanımlanması gerekir. Bir taraftan kendisini okul yönetiminin yerine koyan okul aile birlikleri var, bir taraftan da kağıt üzerinde kalan birlikler var. Bunların iyi dengelenmesi gerekiyor” diye konuştu.

Amacımız hep birlikte kaliteyi artırmak

Komisyon üyeleri ve eğitimcilere programlara katılımlarından dolayı teşekkür eden ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Emrah Baranoğlu da, “Bugünkü eğitimle beraber Okul Aile Birliklerinin eğitimdeki yerini biraz daha kavrayacağız” dedi. Bu çalışmalarla birlikte güzel sonuçlara ulaşacaklarını söyleyen Baranoğlu, “Bizim tüm çabamız evlatlarımız ve onların eğitimlerinin daha kaliteli hale getirilmesi. Bizim çabalarımızın buna katkısı olacaksa ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

OAB Rehberi nedir?

Programda açılış konuşmalarının ardından Okul Aile Birliği Rehberi Eğitici Eğitimi’ne geçildi. Burada daha önce hazırlanan OAB Rehberi üzerinden bir eğitim çalışması gerçekleştirildi. Eğitimi verilen OAB Rehberi, Okul Aile Birliklerinin yapısını ve eğitimdeki yerini tanıtmak üzere hazırlanan bir yayın. Hem online olarak hem de baskılı olarak hazırlanan kitapçık 40 sayfadan oluşuyor. İçeriğinde ise Okul Aile Birliklerinin tanımı, nasıl kurulacağı, kimlerin katılacağı, seçimler, birliklerin okula ve eğitime yararları gibi konular yer alıyor.