OAB EĞİTİCİ EĞİTİMİZİ İCRA ETTİK

OAB EĞİTİCİ EĞİTİMİZİ İCRA ETTİK

20 Aralık 2021

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Okul Aile Birliği Komisyonu Eğitici Eğitimi, Genel Merkezimizde icra edildi. Komisyon üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılan ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, “Okul aile birliklerimiz ve eğitime yaptıkları katkılar, gençlerimiz ve onların eğitimi için çok değerli. Bu yöndeki çabalarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi. 

ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, OAB Komisyonu Başkanı Muhammed Taha Tavman, ilçe komisyon başkanları ve okul başkanlarının katıldığı toplantı 18 Aralık 2021 tarihinde ÖNDER Genel Merkezinde yapıldı. 

OAB ile eğitime katkı

Çalışmada, Türkiye geneli imam hatip okullarının okul aile birlikleri ile iletişim kurarak sistemli bir çalışma düzeni ile yasal prosedürler çerçevesinde okulların ihtiyaçlarının giderilmesi öngörülüyor. Bunun yanı sıra okul aile birliklerinin eğitime katkı sağlamaları amacıyla geliştirilen iyi örnek ve projelerin uygulanması için danışmanlık yapacak alanında yetkin kişilerin hazırlanması amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Eğitim sonunda her katılımcının eğitimin çıktıları üzerinden hazırlayacağı sunum ile danışmanlık kabiliyeti kazanması kazanması amaçlanıyor. Bu çerçevede sürdürülen eğitimde ayrıca katılımcılara “Neden OAB konusunda çalışmayı tercih ettiniz?” başlıklı bir anket sunularak sonuçları da kayıtlara geçirildi. 

İlçelerde de sürüyor

ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Taha Tavman ile komisyon üyeleri Ahmet Babacan, Mehdi Barçın, Merve Düzenli, Kemal Kaya’nın sunumlarıyla devam eden eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. OAB Komisyonu toplantıları aralık ayında Kağıthane, Sarıyer ve Sancaktepe ilçelerinde de devam etti. Bu bölgelerdeki toplantılara da ilçe dernek başkanları ile ilçe komisyon başkanlarının yanı sıra bölgedeki imam hatip okulları OAB başkanları katıldı.