OAB EĞİTİCİ EĞİTİMİ YAPILDI

OAB EĞİTİCİ EĞİTİMİ YAPILDI

15 Kasım 2021

ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu Eğitici Eğitimi, Türkiye geneli il ve ilçelerden üyelerin katılımıyla yapıldı. Programda katılımcılara hitap eden ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, “Okul ile birliğinin daima merkezde olduğu, güçlü okul aile birliklerinin olduğu okulların güçlü okullara dönüştüğüne yıllardır şahitlik ettik” dedi.

Okul Aile Birliği Komisyonu Eğitici Eğitimi, ÖNDER Genel Merkezinde yapıldı. Komisyon üyelerinin katıldığı program, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Taha Tavman’ın “Eğitimin Amacı ve Eğitimden Beklentiler” sunumuyla başladı.

Güçlü OAB, güçlü okul

Programda katılımcılara hitap eden ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, 13 farklı komisyonla gençlere hizmet ettiklerini, bunlardan birinin de Okul Aile Birliği Komisyonu olduğunu söyledi. Okul Aile Birliği’nin eğitimde önemine şahit olduğunu belirten Ceylan, “Ailenin içinde olmadığı bir eğitimin boşa düştüğünü hepimiz biliyoruz” dedi. 28 Şubat’tan bugüne kadar imam hatipleri diğer okul türlerinden farklı kılan ve bir adım öteye taşıyanın da okul aile birlikleri olduğunun altını çizen Ceylan, “Eğitimde imam hatip camiası kadar okul aile birliğini dert edinmiş, çalışma yapan hiç kimse ve kurum yok maalesef. Biz uzun zamandan beri okul ile birliğinin daima merkezde olduğunu, güçlü okul aile birliklerinin olduğu okulların güçlü okullara dönüştüğüne şahitlik ettik” diye konuştu.

Süreçler ve planlama aktarıldı

Programda ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Osman Kuşakcı, “Toplantı Yönetimi, Topluluk Yönetimi ve Zaman Yönetimi” üzerine bir sunum yaptı. THY Kalite ve Süreç Yönetim Mühendisi Ahmet Babacan “Analitik Düşünme, Pareto Analizi, Karar Yönetimi”ni anlattı. İTO Marmara AİHL Müdürü Mücahit Kıbrıs da “Okul ile Birliklerinin Önemi, Okul Aile Birliği Mevzuatı ve ÖNDER Okul Aile Birliği Rehberi” başlıklı sunumla katılımcılarla beraber oldu. Program Komisyon Başkanı Muhammet Taha Tavman’ın değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

Eğitici eğitimi programı nedir?

Okul Aile Birliği Eğitici Eğitimi, Türkiye geneli imam hatip okullarının ihtiyaçlarının giderilmesi yanında birliklerin eğitime katkı sağlamaları amacıyla iyi örnek ve projelerin uygulanması için danışmanlık yapacak kişileri hazırlamak amacıyla uygulanıyor. Eğitim sonunda her katılımcının eğitimin çıktıları üzerinden hazırlayacağı sunum ile danışmanlık kabiliyeti kazanması ve eğitim sürecine dahil edilmesi amaçlanıyor.