OAB EĞİTİCİ EĞİTİMİ KARTAL’DA

 OAB EĞİTİCİ EĞİTİMİ KARTAL’DA

15 Ocak 2022

ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu Eğitici Eğitimi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı. Kartal, Tuzla, Maltepe, Pendik ve Sultanbeyli ilçelerindeki okul aile birliği komisyon başkanlarının katıldığı eğitim çalışması sonucunda katılımcılara sertifika verildi.

ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu Eğitici Eğitimlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Program Okul Aile Birliğinden sorumlu ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Taha Tavman’ın sunumuyla başladı.

OAB Komisyonu ne yapar?

ÖNDER bünyesindeki okul aile birliği çalışmalarından bahseden Tavman; Türkiye genelindeki tüm okullarda okul aile birlikleri ile iletişime geçtiklerini, mevzuat çerçevesinde okulların ihtiyaçlarının giderilmesi yanında eğitime katkı çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Okul Aile Birliği nasıl kurulur, neler yapar, görev ve sorumlulukları nelerdir, okula ve öğrencilere dönük çalışmaları nelerdir gibi konuları örneklerle anlatan Tavman; eğitim çalışmaları, burslardan, eğitim araç ve gereçlerine yaptığı katkılardan da bahsetti. Birliklerin yasal mevzuattaki yeri ve çerçevesini de aktardı.

Karar verme ve çalışma

Eğitimde daha sonra THY Kalite ve Süreç Yönetim Mühendisi Ahmet Babacan, “Analitik Düşünme, Pareto Analizi, Karar, Yönetme, Sistemli Çalışma” üzerine bir sunum yaptı. Ardından ise okul aile birliği mevzuatına ilişkin bir Khaot yarışması düzenlenerek, yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Daha sonra Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Merve Düzenli, “Zaman ve Toplantı Yönetimi” konusunda görüşlerini aktardı. Program, katılımcılara sertifikaların takdimi ile son buldu.