OAB’NİN ÖNDERLERİNİ SEÇECEKLER

OAB’NİN ÖNDERLERİNİ SEÇECEKLER

22 Kasım 2022

Okul ve aile arasında bütünleşmeyi sağlamak ve eğitime destek olmak üzere faaliyetlerde bulunan Okul Aile Birlikleri üyelerinin yetkinliklerinin artırılması amacıyla “Okul Aile Birliğinin Önderleri” eğitim programı hayata geçirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili mevzuata göre kurulan Okul Aile Birlikleri, temelde okul ve aile arasındaki irtibatı sağlıyor. Eğitim kalitesinin artırılması, bu amaçla organizasyon ve faaliyetler düzenlenmesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlanması şeklinde çalışmalarını sürdürüyor.

Üyelere 9 başlıkta ders

ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu ise, imam hatip okullarının okul aile birliklerinde iyi örneklerin ve projelerin geliştirilmesi, belirlenen aylık takvime göre sahada uygulamalarının sağlanması amacıyla birliklerde görev alan kişilere üyelere yönelik bir eğitim programı başlattı. Okul Aile Birliği’nin Önderleri ismiyle yapılacak programda üyelere; Kişisel Gelişim, Toplantı Yönetimi, Zaman Yönetimi, Topluluk Yönetimi, Analitik Düşünme, Pareto Analizi, Karar Yönetimi, Sistemli Çalışma ve Okul Aile Birliği Mevzuatı konularında dersler verilecek.

23 soruluk anket belirleyici

Okul Aile Birliği Komisyonu tarafından hayata geçirilecek olan program, toplam 4 oturum şeklinde uygulacak. Eğitim öncesinde eğitime katılacak üyelere 23 sorudan oluşan, “Kişisel Beceri ve Tanıma” anketi uygulanarak, anketteki sorulara verilen cevaplar eğitimin birinci oturumunda değerlendirilecek. Eğitim sonunda ise gösterilen performansa göre komisyona katkı sağlayabilecek kişiler belirlenerek genel merkez, il ve ilçe komisyonlarına davet edilerek birlikte çalışılacak.

Ziyaretlerle anlatılıyor

Okul Aile Birliğinin Önderleri programı, Türkiye genelinde Millî Eğitim Bakanlığı yetkililerine de aktarılıyor. Bu çerçevede Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Dervişoğlu, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çepni, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altınöz, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ziyaret edildi.