OAB’NİN ÖNDERLERİ EĞİTİMDE

OAB’NİN ÖNDERLERİ EĞİTİMDE

05 Mart 2023

İstanbul’un 6 ilçesinde bulunan okulların Okul Aile Birliği Komisyonu üyelerine eğitim verildi. Okul Aile Birliğinin Önderleri isimli eğitimde, gün boyu süren eğitimin ardından katılımcıların düzenlenen anketle görüşleri alındı.

ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu, ailelerin okullardaki eğitime katkı sunabilmesi amacıyla yaptığı çalışmalara devam ediyor. Okul Aile Birliklerinin güçlendirilmesi ise bu çerçevedeki hedefler ve bu alanda yapılan çalışmaların başında geliyor.

İyi örnekler geliştirilecek

ÖNDER Genel Merkezi’nde bu amaçla düzenlenen eğitime İstanbul’un 6 ilçesindeki imam hatip ortaokulları liselerinde görev yapan Okul Aile Birliği üyeleri katıldı. Okul aile birliklerinin eğitime katkı sağlamaları amacıyla iyi örneklerin ve projelerin geliştirilmesi ve belirlenen aylık takvime göre sahada uygulanmasının sağlanması amacıyla geliştirilen eğitimde kişisel gelişim, toplantı, zaman ve topluluk yönetimi, analitik düşünme, pareto analizi, karar yönetimi, sistemli çalışma ve Okul Aile Birliği mevzuatı konularında eğitim verildi.

İki anketle değerlendirme

Program 4 oturum şeklinde düzenlenirken öncesinde katılımcılara “Kişisel Beceri ve Tanıma” anketi yapıldı. Toplam 23 sorudan oluşan anketin cevapları ilk oturumda değerlendirilip eksiklikler belirlendi. Eğitim sonunda ise yeni bir anket düzenlenerek programın katkısı ve okullarda yapılabilecek çalışmalar soruldu.