Yusuf ÖZTÜRKYUSUF ÖZTÜRK

1986 yılında Bursa’da doğdu. Ortaokul ve liseyi İpekçilik İmam Hatip Lisesi’nde okudu ve liseyi birincilikle tamamladı. Katsayı adaletsizliğine rağmen Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı, bölüm birincisi olarak üniversitenin İngilizce İşletme Bölümüne yatay geçiş yaptı ve 2008 yılında mezun oldu.

Üniversite döneminde Bereket Vakfı bursiyer programı kapsamında ilgi duymaya başladığı faizsiz ekonomi ve katılım finans alanında kariyerine başladı. Çalıştığı kurumun yabancı yatırım alması sonrası uluslararası danışmanlık firmalarıyla gerçekleştirdiği tüm yapısal ve stratejik dönüşüm çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Türkiye’de gerçekleştirilen ilk özel sektör sukuk ihracı da dahil olmak üzere birçok nitelikli proje finansmanı ve kurumsallaşma projesini yönetti.


Katılım Finans alanında insan kaynağı ve bilgi kapasitesinin artırılması ve uluslararası rekabete uygun hale getirilmesine yönelik faaliyet gösteren IFCap Building (Islamic Finance Capacity Building) markasının kurucularından olup halen Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. IFCap Building, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nin Katılım Genç Gelişim programında proje ortağı olarak yer almakta; sektör oyuncularına da strateji ve organizasyonel gelişim tarafında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı yatırımcılara yatırım ve finans danışmanlığı veren bir firmada katılım finans odaklı servet yönetimi ve finansal dönüşüm projelerinden sorumlu Yönetici Ortak ve Yönetim Kurulu üyesidir.
 
Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve orta seviyede Arapça bilmektedir.