Kamber ÇAL


1972 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğan Kamber Çal, ilkokulu köyünde tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Develi İmam Hatip Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Lise ve üniversite yıllarında muhtelif sivil toplum kuruluşlarında görevler yapan Çal, Başakşehir İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (BİHADER) kurucu başkanlığını yaptığı dönemlerde okulların nicel ve nitel gelişimine katkıda bulundu. İstanbul Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği yönetiminde görev alan Kamber Çal, 2017-2018 eğitim sezonunda İstanbul Recep Tayyip Erdoğan AİHL Okul Aile Birliği Başkanlığını yaptı.

2017’de yapılan 56. Genel Kurul’da ÖNDER Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2018-2019 eğitim sezonunda ÖNDER Okul Aile Birliği Komisyonu Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

2014 yılına kadar siyasi çalışmalarda bulunan ve meclis üyeliği de yapan Kamber Çal, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, TÜRES (Türkiye Turizm ve Restoranlar Derneği) üyeliklerinde bulundu.

Kamber Çal, halen sağlık ve gıda sektöründe ticaretle iştigal etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.