Ali ÇİÇEK


1983 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. Orta öğrenimini Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde, lise öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, üniversite eğitimini Viyana Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde tamamladı.

Viyana’da bulunan Kubbe Eğitim Merkezi’nde, lise çağındaki Türk öğrencilere Türk-Alman İlişkileri, Osmanlı-Avusturya İlişkileri, 19. Yüzyıl Osmanlı-Avrupa İlişkileri, İslâm Tarihi, Dinler Tarihi başlıklarında düzenli dersler verdi. 2011-2014 yılları arasında aynı eğitim kurumunda müdürlük vazifesini ifa etti. Viyana’da üniversite öğrenimi gören çeşitli öğrenci grupları ve sivil toplum kuruluşu üyelerine Avrupa Tarihi, Osmanlı Tarihi, Modern Türkiye Tarihi alanlarında seminerler verdi. 2014-2017 yılları arasında WONDER (Uluslararası Öğrenci ve Öğrenci Aktivitelerini Destekleme Derneği) Genel Başkanı, 2014-2015 yıllarında UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) Avusturya başkan danışmanı olarak görev yaptı. Hâlen Türkiye Maarif Vakfı’nda Daire Başkanı olarak çalışmakta ve eğitim programları tasarlamaktadır.

ICF (International Coach Federation) ve AC (Association for Coaching) onaylı kurum ve yönetici koçudur. THY Skylife, Derin Tarih, Hece, Sabah Ülkesi, Tohum, Magrib, Vindobona ve Tasavvur gibi çeşitli dergilerde tarih, siyaset, kültür, eğitim ve düşünce yazıları yayımlanmıştır.