Şehitler için Her Hafta 16 Hatim

Şehitler için Her Hafta 16 Hatim


Erzurum'un Oltu ilçesindeki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören 300 kız öğrenci, her hafta şehitler için 16 hatim indiriyor ve her hafta cuma günleri bayrak töreninin ardından toplu yapılan hatim duası ile 15 Temmuz şehitlerine bağışlıyor.

Sınıflarda öğrenciler cüzleri paylaşıyor ve okul genelinde haftada hatim indiriliyor. Cuma günleri de bayrak töreninde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından toplu halde hatim duası yapılarak şehitlere bağışlanıyor. Öğrencilerin her hafta ortaklaşa 16 hatim indirdiğini belirten Lise Müdürü İlhami Şahin, 15 Temnıuz'dan sonra 300'den fazla hatim okunduğunu anlattı. Okunan hatimlerin duasının cuma günü yapıldığını belirten İlhami Şahin, "Ülkemizi işgal etmek, parçalamak ve ilerlemesini durdurmak için 15 Temmuz'daki ihanet girişimini öğrencilerimize unutturmamak ve vatanı, milleti için şehit düşen aziz şehitlerimize borcumuzu ödemek için, okulumuz öğrencileri hafta içi her gün bütün sınıflar hatim okuyor. Cuma günü İstiklal Marşı'nın ardından hatimlerin duasını yapıyoruz."

"ÜLKEMİZDE KAN DÖKÜLMESİN"

İmam Hatipli kız öğrenciler ise 15 Temmuz'da yaşanan durumun bilincinde olduklarını belirterek, "Az kalsın vatanımız elden gidiyordu. Bizim elimizden sadece Kuran okumak geliyor. Yaptığımız, Türkiye'deki tüm İmam Hatiplerde uygulansın istiyoruz. Ülkemizde kan dökülmesin. Vatanımızı bölmek isteyen hainleri durdurmak için, canları pahasına vatanı koruyan tüm şehitlerimiz için okuduğumuz hatimler devam edecek." diye konuştular.