İmam Hatipli Öğrenciler Genç Başarı Şirketi Kurdu

İmam Hatipli Öğrenciler Genç Başarı Şirketi Kurdu


Genç Başarı Eğitim Vakfı ve Milli Eğitim işbirliğiyle okullarda gençlerde girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla yapılan bir çalışma kapsamında Eskişehir Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Patulya Genç Başarı Şirketi kuruldu.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, Genç Başarı Eğitim Vakfı Mentörü Emirhan Ülken, Baran Işık ve Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Keskin, okul öğretmenleri ve öğrenciler katılımıyla şirketin açılışı yapıldı.

Şirketin Genel Müdürü olan 11-A sınıfı öğrencisi Seher Yaman, çalışmaları ve hedeflerinden bahsetti. Yaman; "Patulya Genç Başarı Şirketi olarak yüksek kalite standartlarında, uygun fiyat seçeneğiyle birlikte bir ürün geliştirerek bu ürünü okulumuza, velilerimize ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında satışa sunacağız. Geliştirmiş olduğumuz ürün; okulda, ofiste, çalışma alanlarında rahatlıkla kullanabileceğimiz şık, estetik ve hayatımızı kolaylaştıracak bir üründür. Belge ve dosyaları formunu kaybetmeden muhafaza edebileceğimiz; kitap, kalem, telefon gibi materyalleri kolayca taşıyabileceğimiz bu ürün zorlu hayat maratonunda öğrenci ve yetişkinlerin büyük yardımcısı olacaktır. Ayrıca küçük boyutlu eşyalarımızı özenle taşıyabileceğimiz özel bölmeleri sayesinde işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Farklı boyut seçenekleriyle sunacağımız taşıma çantaları her yaşa hitap edeceğe benziyor.” dedi.

Genel Müdür Yaman, bu ticari faaliyetin yanı sıra sosyal sorumluluk duygusuyla satın alınan her üründen elde edilen gelirin bir kısmının prematüre bebeklere harcanarak tedavilerinde kullanılacağını ifade etti. “Kar taneleri erimesin” sloganıyla yola çıkan Patulya Genç Başarı Şirketi, yarınların umudu, geleceğe ışık tutan birer meş’ale olmak amacında.