BAŞARILI ÖĞRENCİYE ÖNDER’DEN BURS DESTEĞİ

BAŞARILI ÖĞRENCİYE ÖNDER’DEN BURS DESTEĞİ


ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin başarılı ve ihtiyaç sahibi imam hatip öğrencilerine sağladığı eğitim desteği devam ediyor.

1958 yılında imam hatip mezunları tarafından kurulan ÖNDER, köklü geçmişinden aldığı güçle geleceğin nitelikli nesli olan imam hatipler için burs desteğinde bulunuyor.

KİMLER BURS ALABİLECEK?

Her yıl binlerce imam hatipli öğrenciye burs imkânı sunan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, bu yıl da öğrencilere eğitim desteğini sürdürüyor.

ÖNDER’in burs imkânından imam hatipte okuyan öğrenciler ve imam hatipten mezun olan üniversite öğrencileri ile vakıf üniversitesinden %100 burslu olan imam hatip öğrencileri faydalanabilecek.

Ayrıca geçen yıl ÖNDER’den burs alan öğrencilerin de bu sene sistemden tekrar başvuru yapmaları gerekiyor. Öğrenciler tekrar başvuru yapmamaları halinde burs haklarını kaybedecekler.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Burs başvurusunda bulunacak adayların bys.onder.org.tr adresinde bulunan burs başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Form doldurma esnasında aşağıdaki belgelerin de sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

1.Kimlik fotokopisi

2.Transkript

3.Veli gelir belgesi

4.Öğrenci belgesi(son 10 gün içinde alınmış olacak)

5.Diploma fotokopisi(üniversite öğrencileri için)

BAŞVURU İÇİN SON GÜN 30 EYLÜL

15 Eylül’de başlayan başvurular 30 Eylül’de sona erecek.

Kasım ayında açıklanacak olan sonuçlar için öğrenciler TC Kimlik numaralarıyla sistemden sonuçları öğrenebilecekler. Ayrıca hak kazanan öğrencilere kısa mesaj yoluyla da bilgilendirme yapılacaktır.